Критика та дифірамби

druid:
Як експериментальний варіант, квест в Луцьку пройшов випробування на 100%. 
Про помилки будемо говорити пізніше. Вони були і ми на них далі будемо вчитися.
Якщо не враховувати лажу з хліб/молоко заводом, багато нарікань було на складність завдань. Буду протестувати не тому що їх придумував, а тому що реальний результат показав, що в середньому 80% з завданнями справлялись. А це є гут. Якби всі розгадували загадки однаково, було б не так цікаво. 
Команди відчули на собі складність і азарт. Стандартний симптом: спочатку хочеться дати піз....лєй організатору (це від перевтоми), але потім стає харашо (це вже коли обговорюєш пережите зі своїми коллегами).
Всьо було супер, хоча і є над чим подумати. Але в мене дуже велике прохання - почнемо думати вже з наступного тижня - хочеться відпочити.
Трішки статистики/
На старті було близько 40 осіб.
До участі зголосилося 10 команд складом від 3 до 5 осіб.
Перша команда стартувала в 23:10. Всі наступні через 5 хвилин в порядку жеребкування. 
Фінішували команди по-різному. В кінцевих результатах змагань врахований штрафний час, який отримували команди, які не розгадували наступного КП і запитували допомогу у суддів (10 хвилин за одне завдання).
Хто там де в якій команді був, а також проходження командами окремих ділянок і окремих КП? думаю, найкраще розкажуть самі учасники.

Хочу подякувати суддям, які дуже допомогли. Без них то було б зовсім галімо. 
Алла Доманська - симпатична кучерява дівчинка. Стільки мужиків, а за тим квестом її майже ніхто не помітив. Вона на вас троїхи сердиться. За це придумала перець, тепер думає що з ним робити. Трохи спихнула мені, тепер і я думаю. Нікому не треба перець?
Luka - був біля "Велозони" - все робив чотко і грамотно. Також роздавав карти наступного КП. 
imp13 - та фіг з тим, моло/хлі заводом. Той КП, на якому він стояв ("Укртелеком" на 40 кварталі) він відсудив суперово. 
Квест в Луцьку відбувся. Мої вітання :D

imp13:

Квест зачотний. Особливо враховуючи створену мною плутанину з хліб- та молокозаводами :D

difoto:

Не то , что первый блин комом, а задания были не для моего моска, направленного из физмат аудитории ;)Единение человека с велосипедом стирает все ограничения... смотря на всё происшедшее с высоты следующего дня, т.е. сегодня, жутко доволен и глубоко наплевать на результат! ВСЕМ СПАСИБО!!!Всё было суперклассно! Мегариспекты и уважение организаторам!!!

Lexx_Giant:

Я досі під враженням.
Мені сподобалось настільки, що просто немає слів.
Сам квест, враховуючи, що перший, можна сказати ВДАВСЯ. Були трохи косяки з організацією (завод молока, ля...) і трохи неоднозначною трактовкою слів загадок, а це все фігня :D
По порядку:
Коли почали збиратися учасники я і разом зі мною багато людей прозріли від такої кількості народу. Було 10 команд, від гонщиків і майстрів спорту до людей на "Аистах" з барабанними тормозами, які, доречі виступили супердостойно і показали, що головне не ломити від етапу до етапу (хоча ми в дорозі багато наздоганяли), а злагоджена дія команди. Загальна кількість біля 40 чоловік, загальний пройдений шлях біля 50 км по нічному місту. Потім братання,  оголошення результатів, нові знайомства, обмін враженнями...
Я був вдома в 6:30 довольний як слон :)  
ХОЧУ ЩЕ, ДАЙТЕ ДВА.

tim:

Перш за все хочеться подякувати організаторам цього дійства.
Приймати участь надумав за годинки так дві до старта, останнім часом дуже зайнятий. І хотілось, і кусалось. Згадав про участь в "Джинс-квесті" і махнув на все рукою, взяв свого запиленого байка і гайда в центр.
Серед команди "Адреналін" я був самий дохлий, так як давно приклеїв своє мягке місце до табуретки і провожу майже цілий день біля свого ноута. Сказати, що ці "педалісти" мене загнали - то все одно, що нічого не сказати :)
Питання на КП були не зовсім важкі, але цікаві. Одразу було видно хто про що і чим думає. 
Окремо хотілось відзначити цю казку-легенду чи як там її назвати. Коли їхав, то з посмішкою на лиці думав, в якому то "обдолбаному" стані Друід її складав :)
До наступного такого дійства долучусь обов'язково.
Купа вражень і позитивних емоцій!

druid:
Я звичайно як організатор буду виправдовуватися і при цьому намагатимусь наводити деякі аргументи.
Може хтось і знав, хто переможе, я особисто - ні. Повірте, хлопці з "Адреналіну" взяли не швидкістю. Я не думаю, що вони швидше їхали за команду того ж Лекса. Вони значно швидше зорієнтовувались на КП і грамотно приймали правильні рішення. Якщо було запитання, яке для них було складним чи неоднозначним, вони просто дзвонили і запитували. Значно вигідніше було отримати 10 хвилин штрафу, ніж проїхатися пів-міста в пошуках сумнівної версії відповіді. В них є один штраф на казці Нестора Літописця. Крім того, я зробив багато висновків про швидкість команд по тому як яка команда шукала перець біля консульства. Я тільки встиг сказати команді Адреналін, що треба перець, вони вже його шукали і через хвилину він вже у нас був і вони вже виїхали. Так само реагували команди Вовки і Фаворит (в цих командах досвідчені орієнтувальники, які знають, де втрачається час). Натомість більшість інших команд - думали, перепитували, первдягалися, жартували, коментували і т.д. А це все час. А якщо він втрачається на кожному КП - виходить результат. Я так собі думаю, що команда Лекса могла спокійно змагатись за перше місце, якби не їхня епопея з супермаркетами. Якби вони взяли тоді підказку, виграли б значно більше. 
А що сказати про команду "Божевільні Равлики", яка на доісторичних велосипедах, без ліхтарів і з частими падіннями зайняла 6-те місце? На рахунок першого місця я б не був такий упевнений. Звичайно, фаворити були, їх всі знали, але квест цікавий своєю непередбачуваністю. Достатньо зробити одну помилку і поїхати замість консульства на Київський майдан - і ти перетворюєшся з фаворита на аутсайдера.
Щодо бестолкових завдань. В середньому 8 з 10 команд розгадували кожну загадку. По-моєму, ця статистика говорить про все. Який сенс загадок, які розгадують всі? А те, що в когось мозок не тудою думає, не є проблемою, оскільки працює команда, а не одна людина. І неоднозначність загадок є їх найбільшою перевагою. Тоді команда думає. По-перше, методом виключення треба шукати правильний варіант, а якщо він не знайдений, треба вирішувати: чи їхати перевіряти всі варіанти, чи зателефонувати і запитати правильну відповідь. 
Очікувалось, що запитання "держава в державі" буде найскладнішим.
А як вам такий варіант - ви визначаєте всі можливі варіанти відповіді і складаєте список: готель, тюрма, собор, обласна адміністрація, консульство (а воно мало бути в списку однозначно). Потім дивитесь розміщення всіх варіантів і дивитесь чи є КП, які можна долати без значних втрат часу. По-моєму, все дуже просто, оскільки консульство і собор розміщені дуже близько, і заїзд туди не забрав би більше 10 хвилин, а потім готель, тюрма, а тоді вже адміністрація. Так не можна було?
Так що я цю критику сприймаю і беру до уваги в наступних заходах, але не вважаю її за недоопрацювання.
Зате якими різноманітними були завдання!!! 
По всьому видно було, що всі команди ще до старту розгадали перший КП. Досі не розумію, чому "Скажені бобрики" (Мартенз) поїхали на Вишків. Я сильно хвилювався, як команди розгадають наступний КП, бо там була шифровка. Раптом через 10 хвилин дзвонять "Адреналіни" і кажуть, що вони біля молокозаводу (це був другий КП). Я аж зрадів. Вони сказали, що не можуть знайти пляшечку з наступним завданням. Та я спершу не переймався, бо imp13 чітко прозвітувався, що повісив на дошці пошани. Через кілька хвилин дзвонить інша команда і теж каже, що біля молокозавода нічого немає. Я вже почав хвилюватись. Дзвоню до Імпа, питаю, де повісив КП - біля молокозаводу чи хлібзаводу (вони поряд). А він каже: хрєн його знає, може й біля хлібзаводу. Я аж похолов. Тоді команди що дзонили я відправляв на хлібзавод. Тим не менше "Адреналіни" знайшли підказку на хлібзаводі самі.
Після цього ми, глибоко розчаровані, поїхали на КП до "Велозони", яка мала бути наступною після хлібзавода. Там був Лука. Ми розповіли йому історію з м/х зоводом. Видно з віком оптимізм втрачається. Лука сказав: всьо накрилось. Я не хотів у це вірити. Була думка сказати, що це спеціально. Втім, коли я побачив чергову команду, яка долала "Велозону", побачив їхній азарт, активність, інтерес, я вже не сумнівався, що змагання пройдуть нормально. На "Велозоні" команди розгадували карту 33-го кварталу. Розгадали не всі. На 33-му кварталі чекав Імп. Свій КП він відсудив люксово. Кожних 10 хвилин дзвонив мені і розповідав, скільки команд пройшло КП. Потім казка, 13 школа і консульство. Ми чекали біля консульства. Перша команда - "Адреналін". Потім "Вовки" і "Фаворит". Далі "Равлики", "Три толстяка", "Колобки" і т.д.
Найбільше сподобались коментарі команди "Три толстяка". Дзвонять і кажуть: "Мми біля спорткомплексу, тут нічого немає". А загадка звучала так "чортова дю... школа". Я питаю: "А що ви там робите?" Вони: "Ну як? Дитячо-юнацька спортивна школа". Я аж зігрівся. Кажу: "А слово "чортова" вас не смущає?" Вони подумали і розгадали. Щоправда, я спершу почув відповідь 14 школа, але потім швидко виправились.
Ще варіант відповіді цієї ж команди: "Держава в державі - це Ватикан, Ватикан - це римокатолики, рикоматолики - це собор Петра і Павла. Ми біля нього - тут нічого немає". Я аж пройнявся повагою до цієї команди, настільки чітку логічну послідовність вони набудували. Але на цьому КП вони майже нічого не втратили, бо консульство було поруч. 
Ще я був дуже здивований, коли взнав, що "Бобрики" і "Покемони" шукали державу в державі на Київському майдані біля облради. 
Також приємно був здивований, що Лекс зайняв друге місце. БІля консульства вони були аж шості. Далося взнаки те, що вони стартували в кінці, і те, що не брали підказок. 
Лекс, якби не лажа з "Велозоною", ви могли б брати перше місце...
На фініші після того, як мені хотіли повиривати почки і переламати ноги, всі були щасливі і задоволені :)
Ось так... коротко...

 

Обговорення на форумі (більш детально)

Підготовка до квеста: від ідеї до реалізації