Офіційні положення

Положення про проведення 1-го Любительського Кубку Волини по ХС-мінімарафону

1. Мета і завдання.
Змагання проводяться з метою: 
- визначення найсильніших спортсменів; 
- залучення до занять велоспортом; 
- пропаганди здорового способу життя серед населення.

2. Термін і місце проведення.
Змагання проводяться поблизу с. Гаразджа Луцького району. Початок змагань відбудеться 11 вересня 2011 року об 11.00. Початок реєстрації - з 9-ї ранку. Попередня реєстрація доступна на сайті.

3. Категорії учасників.
Чоловіки.
Жінки.
Початківці (чоловіки, яки не приймали участі у змаганнях, або не показали значних успіхів за останні три роки).
Спортсмени (у разі участі не менш 5-ти учасників, в іншому випадку категорія безкоштовна та іде поза заліком).

4. Стартовий внесок.
Стартовий внесок становить 30 гривень. За умови попередньої реєстрації на сайті - 20 гривень.

5. Умови змагань.
Під час змагань учасники їздять на велосипедах по колу, довжиною 7км, у лісовлму масиві поблизу сіл Гаразджа та Лище Луцького району. Покриття траси - грунт, пісок та дерн.
Організатор і всі особи, які з ним співпрацюють, не несуть відповідальності перед учасниками за шкоди здоров’ю і майну, які можуть наступити під час і після змагання. Учасники стартують на власну відповідальність. Змагання відбудуться за будь-якої погоди.
Учасникам, які не досягли 18-тирічного віку, потрібно мати дозвіл від батьків. Учасники, які не досягли 16-тирічного віку, до змагань не допускаються. 
Для участі у змаганнях потрібно мати технічно справний велосипед із розміром коліс 26, 28 або 29 дюймів, який призначений для їзди по бездоріжжю та велосипедний шолом. 
Організатори гонки залишають за собою право створення технічної комісії для допуску до участі у змаганнях.
Перед початком змагань усі спортсмени проходять реєстрацію.
У день змагань гонщик зобов'язаний надати розписку про прийняття на себе відповідальності за свої життя, здоров'я та власність (бланк розписки буде доступний на місці реєстрації), після чого спортсмен отримує стартовий номер, котрий прикріплюється до руля.

6. Порядок старту та фінішу.
Старт по категоріях загальний або з розривом в 5 хвилин (рішення приймається організаторами безпосередньо перед стартом та залежить від кількості учасників).
Після старту учасники на протязі 3 годин проходять круги дистанції, перетинаючи в кінці лінію фінішу. Старт закривається за 15 хвилин до закінчення контрольного часу. Місце учасника визначається за кількостю кругів і часу, який витрачено на їх проходження. Проходження фіксується на старті-фініші, а також на контрольних точках (КТ), які розміщені на трасі. Зрізання дистанції карається дискваліфікацією або штрафом 15-30 хв. Допускається ремонт або заміна велосипеда. У випадку заміни велосипеда учасник зобов’язаний прикріпити на нього свій стартовий номер та попередити про це суддів.

7. Правила проходження траси, умови дискваліфікації.
При виїзді учасника за межі траси, він зобов'язаний повернутись на місце пересікання розмітки і продовжити рух у рамках розміченої траси. В разі невиконання даних умов учасник підлягає дискваліфікації.
Неспортивна поведінка під час змагань, виражена у явній неповазі до учасників, суддів та організаторів змагань, є причиною до дискваліфікації.
Під час проходження траси учасникам забороняється знімати номер з велосипеда та захисний шолом з голови. Знятий шолом або відсутність номера є причиною для дискваліфікації.
Учасникам змагань під час проведення гонки забороняється вживати алкогольні та наркотичні засоби, також забороняється вживання ліків, котрі можуть вплинути на координацію рухів та орієнтацію у просторі учасника.

8. Розклад змагань.
9:00 - початок реєстрації учасників та видача номерів;
10:00 - попередній огляд траси;
10:40 - закінчення реєстрації;
11:00 - загальний старт усіх категорій;
14:00 - завершення змагань;
15:00 - нагородження учасників.

9. Нагородження.
Учасники, які посіли 1-3 місця в кожній категорії, нагороджуються пам’ятними дипломами, медалями та цінними призами. Додатково в категорії "Чоловіки" учасник, який зайняв перше місце, нагороджується кубком, а учасники, яки посіли 4-6 місця, нагороджуються пам’ятними дипломами.

10. Термін та умови подання заявок.
Попередня реєстрація можлива на сайті, а також в день змагань на місці старту не пізніше, як за 20 хв. до старту.
Початок реєстрації на старті - о 9.00.
Учасник повинен мати при собі документ, що посвідчує особу, розписку, велошолом.
Особам, що не досягли 18-и років, обов'язково мати письмовий дозвіл від батьків.

Дане положення є офіційним запрошенням на змагання.