Прес-реліз

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ "ВЕЛОДЕНЬ"

Екологічний, зручний, швидкий, дешевий, здоровий, практичний, симпатичний – це все він, ве-ло-си-пед!
Щороку "веломешканці" найбільших міст України намагаються довести громадськості істинність сказаних слів. Всі, хто мають двоколісного друга, виходять в центр свого міста і долучаються до великої та активної компанії. Це не просто день, коли збираються велосипедисти, це – ВЕЛОДЕНЬ – день поваги до геніального винаходу людства.

«Велодень» - всеукраїнська акція, проводиться з 2006-го року. Ініціатором першого заходу стали київські велосипедисти, які переформатували його із простого "На велосипеді – на роботу!" (bike to work) до більш масштабної події. Відразу ж до акції почали долучатись велоактивісти інших великих міст - Харкова, Одеси, Дніпропетровська та інших . Щороку тих, хто цінує і поважає велосипед стає все більше і більше.

Луцьк в свою чергу офіційно став "велосипедним" містом у 2007 році, долучившись до Велодня. Вже наступного року наше місто і вся Україна були вражені небаченими темпами розвитку велосипедного руху у Луцьку. У порівнянні з 25-ма учасниками Велодня в 2007 році, майже 400 учасників у 2008 виглядали вражаюче ефектно.

У 2010 році Велодень відзначається 29 травня. Кожне місто-учасник акції проводить масовий велопробіг центральними вулицями міста. Інші велосипедні заходи проводяться залежно від рівня розвитку велосипедного руху та наявності велоактивістів в тому чи іншому місті. Луцьк тут один з лідерів, тому програма Велодня в нас є насиченою та цікавою.


Велозаходи Велодня:

Збір починаючи з 9:00.

10:00 - постройка колонни.

10:30 - Старт масового велопробігу усіх бажаючих за маршрутом: Театральний майдан - вул. Винниченка - пр. Перемоги - пр. Соборності - пр. Молоді - пр. Відродження - вул. Рівненська - пр. Волі - Театральний майдан. 

- початок роботи мистецької вело-фото-виставки "Ідеальний для міста & досконалий для відпочинку" (Театральний майдан) 

- показові виступи луцьких тріалістів, тих хто навчились на велосипеді не лише їздити, а й стрибати та інколи літати (Театральний майдан)

14:00 - старт аматорських змагань з крос-кантрі (рух нерівною та горбистою поверхнею з перешкодами на швидкість) на схилах річки Стир (ботанічний парк на вулиці Потебні)

А також впродовж усього дня на центральній площі міста - великі, маленькі, середні, чорно-білі, кольорові, дивні, незвичні, екстравагантні, екзотичні велосипеди та велосипедисти, купа хорошої музики, веселі заходи, безліч щирих посмішок, а найбільше - заздрісних облич автомобілістів :)

Якщо ти ще не на велосипеді – тобі є над чим задуматись! Перетвори звичайний день на унікальний ВЕЛОДЕНЬ – це принесе тобі масу задоволення.

 

Координатор акції "Велодень" у Луцьку - Сандалов Дмитро (091 3030081)