Велодень-2012

26 травня 2012 у Луцьку - Велодень. Він відбувається по всій Україні вже кілька років, і ми одни з перших долучилися до цїєї акції у 2007 році. Це вже своєрідна традиція, і відступати від неї ми не збираємось.

Отже, чекаємо на вас!

В цей день по всій території України відбудуться велопаради, що зберуть десятки тисяч велосипедистів у спільному велопробізі за взаємоповагу на дорогах. Центральні вулиці міст повністю або частково будуть перекриті для автотранспорту.
Учасники Велодня виступають за здоровий та активний спосіб життя, створення цивілізованих умов для пересування велосипедистів, заохочення екологічних альтернатив приватним автомобілям.

Акція не є політичною і є проявом доброї волі велосипедистів України.

Можна довго намагатися віднайти якийсь сенс чи навпаки, вказувати на беззмістовність катання по колу центральними вулицями міста. Але доки на Велодень приїздить мізерна кількість (а 200-300 - это мізер для двухстотисячного міста), ставлення до нас буде відповідним. 
Лише у разі, коли до акції приєднається хоча б 2-3 000 велосипедистів та на кілька годин людей на велосипедах будет більше, ніж пішоходів - тільки тоді нас почнуть сприймати серйозно. І одразу з'являться велопарковки. А через кілька років, можливо, з'явиться й хоч якась велокультура.

Саме тому було б здорово, якби всі як один (забувши про свою крутість, комплекси, фобії, непорозуміння, заперечення) приїхали 28-го травня на Театральний майдан. І повідомили про цей захід усім, хто хоч зрідка їздить на двох колесах. І не має ніякого значення, яким велосипедом Ви приїдете - Ardis, Comanche, Giant, Scott, Spesialized, Felt, Trek, Gary Fisher, Kellys. Гірський чи кросовий, шосейный чи DH. Вік, стать, національність, орієнтація - жодне з цього не буде мати значення у цей день. Всіх нас буде поєднувати єдина річ - В Е Л О С И П Е Д.

Єдина, проте всехоплююча пристрасть. Адже якщо кожен подумає: "Цього разу й без мене обійдуться", то ми так і залишемося назавжди непомітними людьми другого сорту на дорогах країни третього світу.

 

В акції також беруть учать багато інших міст на території України:
Вінниця, Дніпропетровськ, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Кривий Ріг, Кировоград, Луганськ, Львів, Маріуполь, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Сімферополь, Херсон, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернигів.