Правила велоквесту

Основні положення

Велоквест - це командна спортивно-інтелектуальна гра, під час якої учасниками має бути пройдено декілька контрольних пунктів (КП або "точок") у визначенній організаторами послідовності або за власним вибором, що регламентується умовами гри, які оголошуються на передстартовому брифінгу. Також під час гри можливе виконання спеціальних чи бонусних завдань.

Гра проводиться по п'ятницях у темний час доби. Можливі виключення з цього правила, про що повідомляється заздалегідь. Нічний час обирається через меншу кількість автотранспорту на вулицях, а також відсутність перехожих, що можуть виявитися вандалами, котрі полюбляють псувати КП.

Під час гри заборонено корстуватися будь-якими транспортними засобами, окрім велосипедів.

Реквізит, необхідний для виконання спеціальних завдань надається організаторами гри.

Маршрут складається із контрольних пунктів (КП) та відрізків між ними.

Маршрут вважається пройденим, якщо командою вирішено усі завдання та знайдено усі КП (якщо на передстартовому брифінгу не обумовлено інше). У варіанті з обмеженням часу завершенням гир вважається вчасне прибуття команди на фініш.

КП - це об'єкт, на якому (чи поблизу якого) нанесено код визначеного формату. Також на КП може бути сховано конверт (пакунок) із завданням або артефакт. Перед початком гри організатори повідомляють учасників, як саме маркуються КП і що на них потрібно шукати.

Залежно від формату гри організатори можуть вимагати фотофіксацію факту перебування команди на КП.

Обов'язкові завдання є невід'ємною умовою проходження гри і мають бути виконані командою. За невиконання цих завдань передбачено штрафні  санкції (штрафний час або зняття балів).
Спеціальні завдання можуть бути обов'язковими для виконання та проходження гри або бонусними.

Бонусні завдання можуть приносити додаткові бали, бонусний час, перехід на наступний етап або підказки.

Результати гри підсумовуються в процесі прибуття команд на фініш.

Оголошення результатів та нагородження переможців відбувається після фінішу останньої команди.

Учасники гри

Гра є командною. Склад команди - 3-5 учасників. Можливо грати удвох, але вказана кількість оптимальна з точки зору колективної логіки та міркувань безпеки.
Вік учасників - від 18 років (від 16 років - із дозволом від батьків або в команді разом із ними).
До участі в грі допускаються попередньо зареєтровані команди та команди, сформовані безпосередньо перед початком гри (у деяких випадках їх кількість може бути обмежена).

Стартові внески не повертаються, а їх сума повідомляється в анонсі гри. Стартові внески використовуються у якості призового фонду та для забезпеченя проведення гри.

Спорядження для участі у велоквесті - справний велосипед, світлотехніка (ліхтарі, фари, маячки), засоби захисту (шолом), мапа міста, телефон, кишенькові гроші, інші речі, про наявність яких може бути вказано в анонсі гри. Дозволяється користуватися GPS-пристроями та мережею Інтернет.

Команда має проходити маршрут у повному складі та не розділятися на групи (якщо цього не передбачає сценарій гри). Час на КП, проміжних фінішах та фініші фіксується після прибуття останнього учасника. Якщо КП передбачає наявність агента - завдання ним видається лише у тому випадку, коли присутній весь склад команди. Можлива фотофіксація команди на КП.

Обмеження та заборони

Учасники зобов'язані вести себе коректно по відношенню до учасників інших команд, оргкомітету та оточуючих.

Учасники зобов'язані дотримуватись Правил дорожнього руху та не створювати небезпечних ситуацій на дорозі.

Учасники зобов'язані дотримуватись законів України та не провокувати конфліктні ситуації з мешканцями, власниками та охоронцями будівель, поблизу яких розташовані КП.

Завдання мають виконуватись таким чином, щоб не наражати на небезпеку себе та оточуючих.

Заборонено використовувати будь-який інші транспортні засоби, окрім велосипедів.

Заборонено знищувати маркування на КП, переховувати підказки або погіршувати доступ до них. У разі виявлення порушень на об'єкті команда має зв'язатися із організаторами та повідомити про це.

У разі виникнення непередбаченних обставин, неможливості продовжувати гру кимось з учасників, прийняття рішення припинити гру - команда зобов'язана повідомити про це організаторів.

Недотримання Правил може призвести до дискваліфікації команди та недопуску її до участі в інших іграх.

Оргкомітет

Організатори велоквесту - група з кількох осіб, що проводить гру, контролює проходження маршруту та виконання завдань командами. Контроль здійснюється особисто (КП з агентами), за допомогою засобів фіксації (фотоапарат, мобільний телефон) та іншими способами.

Усі спірні моменти вирішуються організаторами гри та після прийняття рішення обговоренню не підлягають. Гра може бути зупинена за рішенням організаторів (форс-мажорні або інші обставини, що унеможливлюють проведення гри).

Організатори не несуть відповідальність за стан учасників та їх велосипедів під час гри. Підписання дісклеймера означає згоду із дотриманням Правил та відмову від претензій до організаторів та інших учасників.

News

© Copyright 2010-2024 - CMS Made Simple
This site is powered by CMS Made Simple Design by: cmsmstemplates.pl