Офіційні положення

1. Загальні положення
«Пансьkа Змаганkа» є аматорськими велоперегонами лайт-шорт-трек.
Мета і завдання велоперегонів:
  • пропаганда здорового способу життя та активного відпочину серед широких верств населення;
  • розвиток аматорського велоспорту на Волині шляхом демонстрації того, що він є одним з найбільш доступних та масових видів спорту;
  • виявлення найкращих та найспритніших учасників;
  • сприяння росту фізичної майстерності та вміння керування велосипедом новачків та вдосконалення навичок більш досвідчених учасників;
  • підвищення рівня проведення аматорських змагань;
  • а також приємне проведення часу у дружній компанії.
2. Оргкомітет

Організаційний комітет перегонів складається з організаторів та суддів.
Учасники змагань зобов’язані виконувати розпорядження суддів, персональний склад яких доводиться до відома учасників перед гонкою.
Відмова від виконання вимог судді, прояв зневаги до них, карається нарахуванням штрафного часу або зняттям зі змагань. Рішення про застосування санкцій приймається після закінчення перегонів колегією суддів.
В склад колегії суддів входить головний суддя змагань та судді на контрольних пунктах.
Організатори – компанія обєзбашєнних лісорубів racing.lutsk.ua

Партнери:
"ВелоЦентр", туристичний клуб "Анамандрія" магазин "Велозона", контейнер 28, магазинчик Кіпо, компанія "Бонум".3. Місце і час проведення

Велоперегони будуть проводитися на території урочища Пансьkий Ліс (7 км від Луцька) 20 червня 2010 року.
Старт відбудеться о 10 (11) годині ранку за будь яких погодних умов.

4. Категорії учасників

«Пани» (еліта, спортсмени, учні спортивних шкіл)
«Хлопи» (аматори та всі бажаючі, що не займали призові місця на попередніх гонках)
«Панянки» (дівчата)

Залік особистий.

5. Допуск до участі в змаганнях

Учасником імпрези може бути особа, котра згідна з тим, що організатори і всі особи, які з ними співпрацюють, не несуть відповідальності перед учасниками за шкоду здоров’ю і майну, які можуть наступити під час і після змагання. Учасники стартують на власну відповідальність.
До участі у змаганнях допускаються особи, яким до моменту проведення перегонів виповнилося 16 років. Учасники молодші 18 років будуть допускатися до участі у змаганнях лише за письмової згоди батьків або осіб, що їх замінюють. Зразок розписки можна завантажити звідси.
Для участі в змаганнях необхідний справний велосипед з колесами 24", 26", 28", або 29", придатний для пересування крос-кантрійною трасою, із справним переднім та заднім гальмами.
Наявність шолома - обов’язкова. Шолом повинен бути застібнутим/зафіксованим. Розстібнутий шолом або його відсутність загрожує дискваліфікацією. Рекомендовано відмовитись від навушників, щоб не створювати небезпечних ситуацій у разі обгону іншим учасником.
Учасник зобов’язаний закріпити на велосипеді виданий йому номер. Номер повинен бути зафіксований так, щоб його можна було прочитати. Якщо номер забруднився, учасник зобов'язаний привести його у придатний для ідентифікації вигляд.
Учасник зобов’язаний сплатити реєстраційний збір до моменту закінчення реєстрації.

6. Реєстрація

Попередня реєстрація на змагання здійснюється онлайн на цьому сайті.
Попередня реєстрація відкрита до 17:00 19 червня 2010 р включно.
Реєстрація відбувається у форматі: ПІБ, нік, дата народження, місто, категорія.
Передстартова реєстрація учасників відбудеться в день перегонів на місці старту з 9:00 до 9:45 (10:45).
При реєстрації учасник повинен пред’явити паспорт або інший документ, що засвідчує особу.
Учасники, які попередньо зареєструвалися, отримують перевагу при визначенні порядку старту.
На передстартовій реєстрації учасник зобов’язаний дати розписку (зразок розписки можна завантажити звідси), пред’явити документ, що посвідчує особу, сплатити реєстраційний збір (за винятком випадків, коли він був сплачений раніше) та обрати відповідну категорію учасників.

Стартовий внесок становить:
20 грн - за умови попередньої реєстрації;
30 грн - без попередньої реєстрації;
10 грн - для учасників категорії «Панянки» та для учасників з інших областей.
Внески не повертаються!

7. Траса змагань

Траса змагань являє собою коло довжиною трохи більше 2 кілометрів. Рельєф траси є доступним для подолання початківцями, а для досвідчених траса досить цікава та динамічна, що є найголовнішим у перегонах з роздільним стартом.
Лісові дороги, гілки, хвоя, подекуди трапляється пісок, корені та шишки.
Проходження траси фіксується на старті/фініші суддями. Зрізання траси загрожує учасникові блуканням по лісі, пошкодженням техніки, отримання травм або дискваліфікацією. На трасі передбачено КП.
Допускається ремонт і заміна велосипеда або окремих його частин. У випадку заміни велосипеда спортсмен зобов'язаний прикріпити свій стартовий номер на новий велосипед.
В день змагань траса буде розмічена стрічками, стрілками та іншими позначками. Крім того, відбудеться декілька попередніх зборів для показу траси, слідкуйте за новинами.

8. Попередній перегляд траси

Перед змаганням буде запропоноване оглядове коло. Також з 16 червня можна буде проводити тренування на трасі після її офіціного показу.

9. Порядок змагань

«Пансьkа Змаганkа» є аматорськими велоперегонами з роздільним стартом. Інтервал між стартуючими учасниками - 10 (15) секунд. Першою стартує категорія «Панянки», далі «Хлопи», останньою стартує категорія «Пани». Кожна наступна категорія стартує лише після фінішу останнього учасника попередньої категорії.
Проходження траси фіксується на контрольних пунктах. Зрізання траси загрожує учасникові дискваліфікацією. Учасник, якого доганяє суперник, що стартував за ним, повинен не заважати швидшому учаснику, а якщо потрібно,поступитися дорогою. Учасник помічений за неспортивною поведінкою може бути дискваліфікований.
Допускається ремонт і заміна велосипеда або окремих його частин. У випадку заміни велосипеда спортсмен зобов’язаний прикріпити свій стартовий номер на новий велосипед.
Шикування учасників перед стартом відбувається згідно попередньої реєстрації
Учасники, які реєструються безпосередньо перед перегонами, виходять на старт після тих, хто здійснив реєстрацію завчасно.
Старт змагань відбудеться о 10:00 (11:00) за командою головного судді.
Категорія «Панянки» стартує першою, за ними близько 11:00 (12:00), стартують «Хлопи», «Пани» стартують близько 12:30 (13:30).

10. Порядок проходження дистанції
Довжина одного кола – трохи більше 2 км.
Кількість кіл до подолання дистанції:
  • «Панянки» - 2 кола;
  • «Хлопи» - 4 кола;
  • «Пани» - 6 кіл.

Учасник зобов’язаний проходити дистанцію згідно розмітки.
Лідирування дозволяється лише за зареєстрованим учасником з тієї ж категорії.
Учасник, який скоротив дистанцію або здійснював лідирування всупереч правилам, карається нарахуванням штрафного часу чи зняттям зі змагань за рішенням суддівської колегії.
Учасник, який зійшов з дистанції зобов’язаний повідомити про це суддів на контрольному пункті чи головного суддю. Оскільки організатори зацікавлені в безпеці учасників, ігнорування цього правила, може призвести до заборони подальшої участі такого учасника в змаганнях, які проводить Оргкомітет.
Перебування на трасі незареєстрованих учасників під час проведення змагань забороняється! Ігнорування цього правила загрожує тимчасовою чи пожиттєвою дискваліфікацією на змаганнях, які проводить Оргкомітет.

11. Оголошення результатів і нагородження

Оголошення призерів відбудеться через кілька хвилин після фінішу останньої категорії.
Повний протокол змагань буде заповнений та вивішений для ознайомлення пізніше на сайті racing.lutsk.ua
Учасники, які зайняли 1-3 місце в категорії, нагороджуються дипломами, медалями та призами від спонсора, якщо його буде знайдено :) 
Учасники, які зайняли 4-6 місце в категорії, нагороджуються грамотами та оплесками.

Дане положення є офіційним запрошенням до участі в велоперегонах.

 

Правила техніки безпеки і поведінки на трасі

1. Учасник, стан здоров’я якого виключає можливість інтенсивних навантажень, не може брати участь у змаганнях. Також не може брати участь у змаганнях учасник, велосипед якого несправний або не відповідає існуючим вимогам.
2. Учасник зобов’язаний обирати безпечну швидкість руху, обгону та дистанцію. Траса насичена складними та швидкісними елементами, тому учасник повинен обрати такий спосіб їх подолання, який не завдасть шкоди його життю, здоров’ю чи майну, а також життю здоров’ю чи майну інших учасників.
3. Учасник, у якого виникли проблеми зі здоровям чи технікою, повинен зійти з дистанції і повідомити про це суддів.
4. Учасник не повинен створювати умисних перешкод для інших учасників, а також провокувати інших учасників на проведення маневрів, що загрожують життю, здоров’ю та майну.
5. Учасники зобов’язані дотримуватися норм чинного законодавства та спортивної етики.